Dita Roubíčková, Vladimír Rišlink
Středočeské památky a cena Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro v roce 2016


Památky středních Čech 2016/30, str: 104–105
Rubrika: Zprávy

Odkaz pro citaci: http://www.pamatkysc.cz/clanek?ID=100

Za rok 2015 byla z oblasti středních Čech vybrána do třetího ročníku Ceny NPÚ realizace památkové obnovy, která z hlediska péče o kulturní dědictví představuje nejen nezanedbatelný úspěch, ale i přínos k jeho pozitivní propagaci. Do celostátního kola byla v kategorii Obnova památky, restaurování nominována obnova tvrze v Hradeníně.
V roce 2014 získalo tvrz prostřednictvím Středočeského kraje Regionální muzeum v Kolíně, které po náročné přípravě zahájilo její záchranu a obnovu.
Výsledky třetího ročníku Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro byly vyhlášeny ve středu 21. září 2016, a to během slavnostního ceremoniálu na zámku Náměšť nad Oslavou. Mezi vítězi dominovalo několik zachráněných hradů a tvrzí, svého favorita opět vybrala i veřejnost. Udělena však byla také dvě Zvláštní ocenění Generální ředitelky NPÚ. Vedle vlastníků středověké tvrze v Sudkově Dole u Pacova jej za záchranu a obnovu tvrze v Hradeníně získal právě ředitel Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Vladimír Rišlink.